6 juni 2020 - 19:40 - Marokkanen in het buitenland
Een Marokkaanse onderdaan die al bijna drie maanden in Boedapest vastzit vanwege de coronavirus pandemie, heeft verontwaardigd gereageerd op de hulp die hij kreeg van de Marokkaanse regering.
Na bijna twee maanden wachten kreeg de jongeman een onverwachts hulp met de levering van een hoop voedsel, wat ook betekent dat zijn repatriëring nog niet gepland staan.
De man vraagt zich af of het ontvangen voedsel een "hulp of een aalmoes" is. In een video van vier minuten genaamd "أجي تشوف" (kom kijken), toont hij de hoop voedsel die hij na weken wachten ontving. "Ik wil gewoon begrijpen. Gaat het om een solidariteitsactie van de ambtenaren van de ambassade in Boedapest of een hulp van de Marokkaanse Staat?"
Marokko is afgelopen weekend begonnen met de repatriëring van zijn onderdanen uit het buitenland. De prioriteit werd gegeven aan Marokkanen die in Algerije en Spanje vastzitten.
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)