22 maart 2025 - 23:00 - Wereld
Binnen de Marokkaanse gemeenschap in België doet zich een opmerkelijk fenomeen voor: een toename van huwelijken tussen Marokkaanse vrouwen en Iraakse sjiitische mannen, die worden voltrokken volgens het ritueel van de Fatiha.
Leden van de Marokkaanse gemeenschap melden een verspreiding van het sjiisme onder Marokkanen die in België wonen. Deze religieuze bekering zou plaatsvinden via huwelijken met Arabische sjiitische burgers, of via een toegenomen deelname aan de activiteiten van sjiitische verenigingen en centra, die vooral actief zijn tijdens de Ramadan, meldt Rue20.
Lees ook: Tanger in opstand: "bestemming voor extremisten uit België en Nederland"
Sommige Marokkanen die zich tot het sjiisme hebben bekeerd, proberen deze doctrine te verspreiden onder hun families en op sociale media.
Er worden ook waarschuwingen afgegeven over de toename van huwelijken tussen Marokkaanse vrouwen uit België en sjiieten met de Europese nationaliteit, voornamelijk in België. Het doel van deze huwelijken zou de bekering van de echtgenotes en hun kinderen tot het sjiisme zijn.
Lees ook: Iraanse invloed: sjiisme wint terrein onder Marokkaanse vrouwen in België
Verschillende rapporten melden een toename van het aantal Marokkaanse sjiieten, dat enkele honderden individuen bereikt, voornamelijk vrouwen die in Brussel en omgeving wonen. Sommigen bezoeken sjiitische centra en enkelen zijn naar Iran gereisd om daar religieus onderwijs te volgen bij Iraanse en Iraakse sjiitische autoriteiten. De meerderheid van deze vrouwen is afkomstig uit het noorden van Marokko, met name uit Tanger en de Rif.
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak
Mourad B. doorbreekt stilte over dodelijke explosie in Den Haag
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Rusland arresteert Marokkaan nabij grens Kazachstan