Zoeken

België kiest: steun voor Marokkaanse Sahara?

15 mei 2025 - 15:10 - Marokko

©

De kwestie rond de Marokkaanse Sahara lijkt een nieuwe fase in te gaan nu ook België een nieuw standpunt overweegt. Georges-Louis Bouchez, de voorzitter van de Belgische partij MR, heeft tijdens een bezoek aan Marokko opnieuw zijn steun betuigd aan de Marokkaanse claim op de Sahara.

Zijn streven reikt zelfs zo ver dat hij zich wil inzetten om het officiële standpunt van België ten aanzien van dit gevoelige dossier te veranderen. In tegenstelling tot landen als Frankrijk, Spanje en de Verenigde Staten, erkent België de Marokkaanse soevereiniteit over het betwiste gebied tot op heden nog niet.

Lees ook: VS waarschuwt tegen misinterpretatie standpunt Marokkaanse Sahara

Tijdens een conferentie in Tetouan, in het noorden van Marokko, onderstreepte Bouchez zijn overtuiging dat de soevereiniteit en het bestuur van de Sahara in feite en rechtmatig in Marokkaanse handen zijn. Hij verwees naar zijn eerdere bezoeken aan Laayoune en Dakhla, drie jaar geleden, waar hij met eigen ogen de ontwikkeling, de vrede en de politieke stabiliteit in de regio heeft kunnen constateren.

De Belgische politicus kondigde aan dat hij een wetsvoorstel zal indienen in het Belgische federale parlement. Dit voorstel is gericht op de internationale erkenning van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara, inclusief het autonomieplan dat Marokko voor de regio heeft ontwikkeld. Bouchez hoopt binnen de andere politieke partijen een meerderheid te vinden om concrete stappen voorwaarts te zetten, waarbij hij nadrukkelijk de claims van de buurlanden – waarmee hij doelt op de onafhankelijkheidsbeweging van het Polisario-front, dat steun geniet van Algerije – niet uit het oog wil verliezen.

Lees ook: Marokkaanse Sahara: Groot-Brittannië de volgende?

Het is niet de eerste keer dat Bouchez zich openlijk uitspreekt over de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara. Tijdens de verkiezingscampagne van 2024 liet hij hier reeds geen twijfel over bestaan. De MR lijkt met deze duidelijke positie de relaties met Marokko te willen versterken en in het bijzonder de Belgisch-Marokkaanse kiezers aan zich te binden. Deze gemeenschap vormt in België een aanzienlijke groep en is, met name in Brussel, een belangrijke factor in het electorale landschap.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team