Zoeken

Gebrek aan vluchten frustreert reizigers in Nador

7 augustus 2025 - 19:40 - Marokko

©

Veel reizigers die aankomen op de luchthaven van Nador, voelen zich benadeeld door het gebrek aan binnenlandse vluchten. Een parlementslid heeft hierover een officiële klacht ingediend bij de minister van Transport en Logistiek en vraagt om een oplossing.

Parlementslid Mohamed Abarkan van de USFP-partij heeft in een schriftelijke vraag zijn zorgen geuit. De luchthaven Al Aroui-Nador ontvangt veel vluchten uit Europa, maar reizigers kunnen geen directe binnenlandse vluchten nemen naar steden zoals Agadir, Marrakech, Casablanca of Dakhla. Dit dwingt hen tot lange en vermoeiende reizen over land. Volgens Abarkan staat dit in schril contrast met de wens van reizigers om een ontspannen vakantie te hebben of hun zakelijke projecten te beheren.

Lees ook: Al Hoceima eist directe vluchten naar Europa

Deze situatie, waarbij bewoners van het Rifgebied en de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland zich al langere tijd achtergesteld voelen, wordt door het Parlementslid beschouwd als een schending van de ’ruimtelijke rechtvaardigheid’. Hij eist dat de minister van Transport en Logistiek een concreet actieplan presenteert en dat er directe en regelmatige vluchten worden ingevoerd om Nador te verbinden met de belangrijkste regio’s van het land.

Lees ook: Reizigers Nador boos om plotselinge bagageregels Air Arabia

Deze klacht past in een bredere discussie over de eerlijke en evenwichtige ontwikkeling van de luchtvaartsector in Marokko. Veel regio’s, ondanks hun economische en sociale belang, kampen met een geografische isolatie. Hierdoor komt het ministerie onder druk te staan om haar regionale strategie voor vliegverbindingen te herzien.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team