31 augustus 2017 - 18:00 - Marokko
De Marokkaanse politie heeft in Casablanca een man gearresteerd die gasflessen zou hebben geleverd aan de terreurcel achter de aanslagen in Barcelona en Cambrils.
Persagentschap Reuters vernam van een Spaanse bron dicht bij het onderzoek dat de leden van de cel 120 gasflessen hadden opgeslagen in de woning die twee dagen voor de aanslagen in Alcanar ontplofte. Met de gasflessen wild de cel een “grote bomaanslag” plegen.
Over de identiteit van de verdachte wordt niets vermeld. De Spaanse minister van Binnenlandse zaken, Juan Ignacio, Zoido, was dinsdag in Rabat om over terrorisme te spreken. Hij bevestigde toen tijdens een persconferentie dat twee mannen in Marokko waren aangehouden voor hun vermeende betrokkenheid bij de aanslagen in Catalonië eerder deze maand.
Bij de aanslagen in Barcelona en Cambrils vielen 16 doden en ruim honderd gewonden. De aanslagplegers zijn allemaal van Marokkaanse afkomst, net zoals het brein achter de aanslagen, de Marokkaanse imam Abdelbaki Es Satty, die bij de ontploffing van de woning in Alcanar omkwam.
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"
Oplichter steelt luxe Mercedes met slimme truc in Tetouan
ToxicPanda-malware steelt bankgegevens in Marokko
Koning Mohammed VI stuurt 180 ton hulp naar Gaza