Koning Mohammed VI ontmoet woensdag Franse President
Koning Mohammed VI zal op woensdag 17 februari om 15:00 uur de Franse President François Hollande in het Elysée in Parijs ontmoeten.
19 maart 2014 - 14:07 - Marokko
Een voormalige Franse President zou een lepel van wijlen Koning Hassan II hebben gestolen, tijdens een diner in Marokko. Hassan II wist met zijn geraffineerde humor het lepeltje terug te krijgen zonder de President in verlegenheid te brengen.
Dat vertelde Stéphane Bern, presentator op televisiezender France 2, enkele dagen geleden.
"Ik ga je een verhaal vertellen, het overkwam één van onze Franse presidenten, die lepels verzamelde en die bij de Koning van Marokko een theelepel had gestolen", aldus Stéphane Bern tijdens zijn show ’Geheimen van de geschiedenis’.
"Iemand zag hem en zei het aan de Koning, die prachtig reageerde. Hij nam zijn eigen lepel en zei ’Zien jullie mijn theelepel? Abracadabra’, en hij stak het in zijn zak. Daarna zei hij aan de Franse president ’Mijnheer de president, nu heeft U mijn lepeltje’ ".
Na dit geveinsde tovertrucje om het Franse Staatshoofd niet in verlegenheid te brengen, kreeg Hassan II zijn lepeltje terug. Volgens Bern is dit een waargebeurd verhaal dat hem werd verteld door iemand die aanwezig was op het diner.
Lees meer
Koning Mohammed VI zal op woensdag 17 februari om 15:00 uur de Franse President François Hollande in het Elysée in Parijs ontmoeten.
Koning Mohammed VI is al enkele dagen in Frankrijk voor een werk- en vriendschapsbezoek. Hij nodigde zaterdag de Franse President François Hollande uit voor een diner.
François Cleret, lijfarts van wijlen Koning Hassan II, is donderdag op 96-jarige leeftijd in Parijs overleden. Cleret was een grote vriend van wijlen Mohammed V alvorens de...
Koning Mohammed VI moet op zondag 2 maart de Ivoriaanse president ontmoeten. Alassane Ouattara herstelt in Parijs van een operatie wegens ischias en mag zondag naar huis.
Koning Mohammed VI heeft vorige week tijdens zijn Staatsbezoek aan Mali, voor positieve verrassing gezorgd door zelf het stuur te nemen.