Koning Mohammed VI veroordeelt aanslag Frankrijk
Koning Mohammed VI heeft de aanslag in het Franse Trèbes bij Carcassonne van vrijdag ferm veroordeeld. De dader is de 25-jarige Frans Marokkaanse Radouane Lakdim.
24 maart 2018 - 10:40 - Wereld
De Franse politie heeft vrijdag een jongeman van Marokkaanse afkomst doodgeschoten na een gijzeling in een "Super U" supermarkt in het Franse Trèbes bij Carcasonne. Bij de gijzeling kwamen drie mensen om en raakten zestien anderen gewond.
Redouane Laksim, delinquent waarvan niet was bekend dat hij was geradicaliseerd, zou volgens de Franse autoriteiten "alleen en op onvoorspelbare manier" hebben gehandeld.
Laksim vermoordde eerst de bestuurder van een auto en verwondde de passagier alvorens hun voertuig te stelen. Hij verwondde vervolgens een agent die met collega’s aan het joggen was. Daarna liep hij de supermarkt binnen, gijzelde er de klanten en vermoordde twee mensen.
Twee agenten van de speciale interventieteam GIGN raakte gewond tijdens de inval in de supermarkt. Ook een agent die de plaats van een gijzelaar had ingenomen raakte ernstig gewond.
Volgens een bericht van het propaganda agentschap Amaq is "de man die de aanslag in Trèbes, in het zuiden van Frankrijk, heeft gepleegd, een soldaat van Daesh".
Lees meer
Koning Mohammed VI heeft de aanslag in het Franse Trèbes bij Carcassonne van vrijdag ferm veroordeeld. De dader is de 25-jarige Frans Marokkaanse Radouane Lakdim.
Familieleden van Radouane Lakdim, dader van een terroristische aanval in het Franse Carcassonne, zijn door de politie in Marokko ondervraagd.
De agent van de Guardia civil die in april 2016 een Marokkaan vermoordde na een verkeersongeval op een snelweg bij Madrid, is door een populaire jury schuldig verklaard aan moord.
Drie mensen zijn in Spanje gearresteerd voor de moord op een jonge Marokkaan. Het lichaam van het slachtoffer was op 19 november vorig jaar in Badajoz gevonden.
De dader van een dodelijke aanslag op een moskee in het Canadese Quebec riskeert 150 jaar gevangenisstraf.