Moslims bij verlaten moskee aangevallen in Frankrijk
In Lens zijn twee moslims aangevallen toen ze een moskee verlieten in de noord-Franse stad.
22 juni 2018 - 15:11 - Wereld
De dader van een dodelijke aanslag op een moskee in het Canadese Quebec riskeert 150 jaar gevangenisstraf.
Alexandre Bissonnette, bekend om zijn ultranationalisme en xenofobie, viel op 29 januari 2017 moskeegangers aan en vermoordde toen zes mensen. Acht moskeegangers raakten gewond.
Volgens Saphirnews noemde de officier van justitie de aanval "walgelijk" en stelde dat deze was gepleegd door "een persoon die zijn haat en zijn woede heeft geuit om bekendheid te verkrijgen". De moordenaar glimlachte zelfs naar twee van zijn slachtoffers voordat hij ze neerschoot.
De advocaten van Bissonnette denken dat hij na 25 jaar cel voorwaardelijk zal worden vrijgelaten omdat de artsen het eens zijn dat er weinig kans is dat hij opnieuw mensen aanvalt.
Lees meer
In Lens zijn twee moslims aangevallen toen ze een moskee verlieten in de noord-Franse stad.
De burgemeester van Mantes-la-Villes in Frankrijk is veroordeeld voor het verbieden van de bouw van een moskee in zijn stad.
De dader van de aanslag op een moskee in Quebec, waarbij zes moskeegangers om het leven kwamen, is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld waarvan hij minimaal 40 jaar...
Drie mensen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt nadat een auto op moskeegangers in Londen inreed. De politie gaat uit van een islamofobe aanval.
In Frankrijk zijn zaterdag een tiental verdachten gearresteerd die een aanslag planden tegen moslims. De verdachten staan bekend voor hun banden met het extreem-rechts.