5 januari 2026 , 19:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Een vakantie in Marokko is voor een Frans Marokkaanse familie uitgelopen op een drama. De 15-jarige Yousri Khachroub, een talentvolle voetballer uit Frankrijk, is op oudejaarsavond in Marrakesh om het leven gekomen tijdens een sportieve activiteit. Het incident vond plaats in de buurt van de woning waar de tiener met zijn naasten vakantie vierde.
Het noodlottig ongeval gebeurde op woensdag 31 december in het complex Marrakesh Golf City bij de residentie Le Saphir. Khachroub, die bekendstond als een gewaardeerde en sportieve jongen, vertrok rond 18:40 uur voor een korte hardloopronde van ongeveer een half uur. Toen hij niet terugkeerde, startte een grootschalige zoektocht die 10 uur zou duren. Uiteindelijk werd de tiener levenloos aangetroffen op de bodem van een vijftig meter diepe put.
Lees ook: Speelster RS Berkane omgekomen bij verkeersongeval
De vader van de jongen, Mourad Khachroub, heeft via sociale media toelichting gegeven op de toedracht. Volgens hem werd zijn zoon, die een sterke angst voor honden had, achtervolgd door een groep dieren. In een poging te ontkomen, is hij in de duisternis de diepe schacht ingevallen. De vader verklaarde dat hij de locatie van zijn zoon kon vaststellen nadat hij een van diens sportschoenen bij de rand van de put vond.
Naast het verdriet is er binnen de familie grote verontwaardiging over de veiligheidssituatie op het terrein. In de zone waar het ongeluk gebeurde, vinden bouwactiviteiten plaats, maar de put zou niet afgeschermd zijn geweest. De vader van het slachtoffer noemt de situatie ontoelaatbaar en wijst op het gebrek aan toezicht en bewakingscamera’s, wat de zoekactie volgens hem onnodig heeft vertraagd.
Lees ook: Marokkaans voetbaltalent sterft na sprong in zee in Spanje
In Frankrijk is met verslagenheid gereageerd op het nieuws, vooral bij de voetbalclub FC Mougins waar de tiener in de jeugd speelde. De club omschrijft hem als een charmante en innemende jongen wiens glimlach men niet snel zal vergeten. Eerder was Khachroub ook actief in de jeugdopleiding van OGC Nice.
Grote zoekactie naar 13-jarige Hiba in Marokko, sporen eindigen bij brug
Israëlische dadels als Marokkaans verkocht in Nederlandse supermarkten
Epstein sluisde miljoenen naar Marokko voor paleis in Marrakesh
Amerikaans supervliegdekschip verschijnt voor kust van Marokko
Ikea België lanceert speciaal Ramadan-menu voor prikkie
Droomvlucht in Marrakech eindigt in crash met gewonden
Marokkaans-Nederlands voetbaltalent stopt op 22-jarige leeftijd
Hakim Ziyech: "Verwacht het onverwachte!"
Real Betis goudmijn nabij: Marokkaans talent verbaast Spanje
Megatoernooi naar Marokko als ultieme test voor WK-2030
Marokko geeft signaal af, zware straffen voor Senegalese supporters
Marokko rekent op miljardenwinst door WK voetbal
Hervé Renard: "Ik had Marokko nooit moeten verlaten!"
De gestolen finale: CAF-bestuurslid vraagt Marokko om vergeving