Marokko woedend op Franse justitie
De betrekkingen tussen Marokko en Frankrijk zijn opnieuw gespannen als gevolg van de dagvaarding door de Franse justitie van twee Marokkaanse journalisten.
29 september 2018 - 11:20 - Marokko
Het wordt nog moeilijker voor Marokkanen om een Schengen visum voor Frankrijk te verkrijgen, zelfs voor mensen die regelmatig naar het Europees land reizen.
Sinds enkele weken zijn de consulaten van Frankrijk in Marokko veel strenger wat betreft de aanvragen. Volgens Al Massae worden onvolledige aanvragen automatisch geweigerd, zelfs voor mensen die in het verleden al herhaaldelijk een visum kregen voor Frankrijk.
Bronnen van het blad melden dat de Franse autoriteiten een nieuw systeem hebben ingevoerd om visumaanvragen te behandelen. Hetzelfde systeem wordt ook in Algerije gebruikt en zal binnenkort in alle Franse consulaten in het buitenland worden gebruikt. Via het systeem worden exact dezelfde documenten en bewijzen geeist van aanvragers in eender welk land.
Als gevolg van de invoer van dit nieuw systeem is ook de wachttijd veel langer. Meerdere maanden zijn nodig om een afspraak te krijgen voor een visumaanvraag.
Lees meer
De betrekkingen tussen Marokko en Frankrijk zijn opnieuw gespannen als gevolg van de dagvaarding door de Franse justitie van twee Marokkaanse journalisten.
Het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft gratis servicenummers gelanceerd voor Marokkanen in het buitenland.
In enkele maanden tijden hebben meerdere verkozenen uit het zuiden van Marokko ervoor gekozen om zich illegaal in Europa te vestigen. Door hun status kregen ze zonder probleem...
Sebta zal binnenkort over een "slimme grens" beschikken dankzij de invoer van een biometrische gezichtsherkenningsysteem.
Het is nog niet officieel maar volgens verschillende bronnen heeft de militaire dienstplicht in Marokko geen betrekking tot Marokkanen in het buitenland.