12 februari 2024 - 15:00 - Sport
Marouane Fellaini blikt in een interview terug op zijn interlandcarrière bij de Rode Duivels. Hij debuteerde in 2007 in een kwakkelende periode voor het Belgisch elftal.
"Op dat moment trok niemand zich iets aan van de nationale ploeg", zegt hij aan La Dernière Heure. In maart 2008 lijdt België en moeilijke 1-4-nederlaag tegen Marokko. Het jaar daarop worden de Belgen met 5-0 verslagen door Europees kampioen Spanje. "Ik herinner me die zware nederlagen, maar die moeilijke momenten hebben onze generatie gevormd."
Lees ook: Marouane Fellaini betrokken bij gevecht in Brusselse club
De carrière van Fellaini bij de Rode Duivels kende hoogtepunten op de WK’s van 2014 en 2018. Hij scoorde cruciale goals tegen Algerije en Japan. "Het WK in Brazilië was echt speciaal", aldus Fellaini. "We waren jong en onervaren, maar we speelden goed."
Fellaini en co beleefden ook teleurstellingen, zoals de uitschakeling op het EK van 2016 tegen Wales. "We stonden 1-0 voor en in plaats van te proberen de tweede en de derde goal te maken, hadden we rustiger moeten zijn", analyseert Fellaini.
Lees ook: België naar kwartfinale WK dankzij Fellaini en Chadli
Ondanks de teleurstellingen is Fellaini trots op wat hij met de "gouden generatie" van de Rode Duivels heeft bereikt. "We zijn derde geworden op een WK. Wij, België, als een klein landje met 11 miljoen inwoners. Dat is toch geweldig?", besluit de 87-voudige international.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko