6 december 2024 - 08:50 - Marokko
Een Marokkaanse automobilist heeft een rechtszaak gewonnen van de Nationale Maatschappij voor Snelwegen van Marokko (ADM) na een botsing met een ezel. De man reed op de snelweg toen hij een loslopende ezel raakte. Zijn auto liep daarbij schade op.
De rechtbank in Casablanca stelde de automobilist in het gelijk. De rechter oordeelde dat ADM, de beheerder van de Marokkaanse snelwegen, zijn plicht om de weg veilig te houden had verzaakt. ADM had volgens de rechter onvoldoende maatregelen genomen om te voorkomen dat dieren de snelweg oplopen.
Lees ook: Zwerfhond veroorzaakt dodelijk ongeluk in Marokko
ADM, dat tol heft op de snelwegen, is verantwoordelijk voor de veiligheid van de weggebruikers, aldus de rechter. De maatschappij probeerde onder de verantwoordelijkheid uit te komen door te stellen dat de botsing een ongelukkige samenloop van omstandigheden was en dat de automobilist alerter had moeten zijn. Dat argument werd door de rechter van tafel geveegd.
Lees ook: Celstraf voor afhakken poten ezel in Marokko
Om de hoogte van de schadevergoeding te bepalen, werd een expert ingeschakeld. De verzekeraar van ADM wilde niet opdraaien voor de kosten en beriep zich op een maximumbedrag voor dit soort schade. De rechter ging daar niet in mee en veroordeelde ADM tot het vergoeden van de schade. De verzekeraar moet nu alsnog betalen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko