23 mei 2019 - 17:50 - Wereld
De Algerijnse Hirak zal naar verwachting nieuw leven inblazen in de betrekkingen van Algerije en Marokko, met als gevolg de opening van de grens en de terugkeer van de Unie van de Arabische Maghreb.
Dat is althans wat Moncef Marzouki, voormalige president van Tunesië, op Facebook heeft verklaard.
Volgens de bewindsman hangt de "Maghreb-droom" grotendeels af van de Algerijnse volksbeweging. Het Algerijnse volk zal zich "verzetten tegen de sluiting van de grenzen en de stagnatie van het project van een Grote Maghreb".
De verklaringen van Marzouki volgen op die van Saadeddine El Othmani. De Marokkaanse premier verklaarde enkele dagen geleden dat de opening van de grenzen "logisch gezien het eerste besluit zal zijn van het nieuw regime" in Algerije.
De grenzen tussen Marokko en Algerije zijn sinds 1994 gesloten. Marokko had toen Algerije van de aanslag op hotel Asni in Marrakech beschuldigd en de visumplicht aan Algerijnen opgelegd. Algerije reageerde door de grenzen te sluiten.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens