16 maart 2025 - 14:40 - Economie
De Europese Unie toont zich vastberaden om alle handelsbeschermingsinstrumenten in te zetten om haar industrie en de bijbehorende banen te beschermen tegen Marokko.
"De Europese Commissie heeft compenserende heffingen opgelegd op de invoer van aluminium wielen uit Marokko, waarmee ze de producenten in de Europese Unie beschermt en 16.600 banen verdedigt tegen oneerlijke handelspraktijken," valt te lezen in een artikel op de website van de instelling. De opgelegde heffingen variëren van 5,6% voor de producerende exporteur die alleen profiteert van Marokkaanse subsidies, tot 31,4% voor de producent die profiteert van Marokkaanse en Chinese financiële bijdragen van het "Belt and Road Initiative" (BRI), zo wordt verduidelijkt. Deze compenserende heffingen komen bovenop de antidumpingrechten die op 12 januari 2023 op hetzelfde product uit Marokko zijn opgelegd en variëren van 9% tot 17,5%.
Lees ook: Marokko verlengt sancties tegen Amerikaanse PVC
De heffingen op aluminium wielen uit Marokko volgen op de constatering dat de invoer onterecht werd gesubsidieerd, met name via het Chinese "Belt and Road" initiatief, en dat dit de Europese industrie schaadde. Volgens een antisubsidie-onderzoek van de Commissie steunt de Marokkaanse regering haar automobielsector systematisch met subsidies die niet verenigbaar zijn met de WTO-regels, waaronder subsidies, leningen tegen gunstige voorwaarden en belastingvrijstellingen/verlagingen.
Lees ook: Meststoffen: OCP laat Washington (lichtjes) buigen
Het onderzoek toont ook aan dat China directe grensoverschrijdende financiële bijdragen had geleverd aan een van de twee Marokkaanse producerende exporteurs, in het kader van de BRI-samenwerking. Het toont verder aan dat de onterecht gesubsidieerde invoer schade toebrengt aan de Europese industrie.
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!