3 mei 2024 - 11:00 - Wereld
Mauritanië heeft donderdag bekendgemaakt dat de verhoging van de invoerrechten op Marokkaanse landbouwproducten die het land doorkruisen, wordt ingetrokken. De maatregel was vier maanden van kracht.
Sinds donderdag zijn Marokkaanse fruit en groenten die door Mauritanië gaan, weer onderworpen aan de oude invoerrechten, zo meldt een bron uit de transportsector aan Média24.
Lees ook: Mauritanië en Marokko in overleg over douaneconflict
De Mauritaanse autoriteiten hadden in januari besloten om de invoerrechten op Marokkaanse producten te verhogen om "de lokale productie te stimuleren". Deze maatregel werd veroordeeld door Marokkaanse truckers, die opriepen tot een herziening ervan.
De verhoging van de invoerrechten leidde tot een aanzienlijke daling van de handel en een stijging van de prijzen van Marokkaanse fruit en groenten in Mauritanië. Tegelijkertijd zorgde het voor lagere prijzen van sommige groenten in Marokko.
Lees ook: Mauritanië perst Marokkaanse vrachtwagens af, schuld van Algerije?
De beslissing van Mauritanië om de verhoogde invoerrechten te schrappen komt op een moment dat de spanningen tussen de twee landen toenemen. De Marokkaanse regering heeft de Mauritaanse autoriteiten bekritiseerd vanwege hun blokkade van Marokkaanse vrachtwagens die de grens over wilden steken.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen