22 juli 2020 - 16:40 - Marokko
Moslims vieren eind deze maand Eid ul-Adha. In Marokko zijn de voorbereidingen volop aan de gang. De grote vraag blijft echter de prijs van het schaap.
Het Sardi-schaap is ongetwijfeld het meest geliefd dier in Marokko voor het Offerfeest. Het dier overtuigt door zijn uiterlijk en de smaak van zijn vlees.
Sardi-schapen zijn vooral populair in Casablanca, Settat en Chaouia en wordten in het noorden van Marokko gefokt. Le360 bericht dat ruim 90 procent van de inwoners van deze regio’s de voorkeur geven aan de Sardi-ras.
De prijs van een Sardi-Schaap varieert dit jaar van 2000 tot 4000 dirham en kan in sommige gevallen zelfs tot 6000 dirham oplopen, naargelang de grote en het gewicht van het dier.
Mustapha El Kettari, een veehouder uit Mediouna, stelt dat de prijzen van schapen dit jaar met 15 tot 20 procent zijn gedaald vergeleken met de afgelopen jaren. Deze daling is te wijten aan een mindere vraag wegens de coronavirus pandemie.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra