1 februari 2025 - 11:20 - Marokko
De Egyptische franchise B. Laban, gespecialiseerd in ijs en melkdesserts, heeft na slechts zes dagen de deuren moeten sluiten in Casablanca.
De lokale autoriteiten hebben de exploitatie van de zaak, gelegen in de chique wijk Maârif, opgeschort vanwege onregelmatigheden op het gebied van hygiëne en administratie, melden lokale bronnen.
Lees ook: Nieuwe Carrefour in Oujda is fiasco, week na opening al gesloten
De winkel kende een vliegende start en trok grote menigten, wat leidde tot overlast voor naburige bedrijven, meldt Consonenews. Het belangrijkste struikelblok was het niet naleven van de voorwaarden van de exploitatievergunning. Het pand werd niet gebruikt waarvoor het bestemd was: alleen de verkoop van ijs en desserts, zonder productie ter plaatse.
Lees ook: Winkels verlaten massaal Arribat Center in Rabat
Bovendien werden er ingrediënten van onbekende oorsprong gebruikt, waardoor de traceerbaarheid onmogelijk was en twijfels rezen over de kwaliteit van de producten. De autoriteiten namen daarop 100 kilo aan melk en melkproducten in beslag en vernietigden deze. Ook op administratief gebied schortte het een en ander aan de vergunning. Zo ontbraken verplichte documenten, zoals medische dossiers van werknemers en conformiteitscertificaten met betrekking tot elektriciteit, hygiëne en brandveiligheid. Het ontbreken van warm water en brandpreventievoorzieningen werd eveneens geconstateerd.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen