8 juni 2011 - 13:00 - Economie
Marokko heeft een economische groei van 3,7% in 2010 gekend tegen 4,8% in 2009, wat 0,5 procentpunt lager ligt dan de raming aangekondigd door de Hoog Commissariaat voor de Ruimtelijke Ordening eind maart
Deze resultaat werd toegeschreven aan de daling met 1,6% in volume van de landbouwactiviteit en aan de groei met 4,2% van de overige sectoren tegen 0,8% in 2009.
Deze groei werd mede veroorzaakt door de stijging met 6,7%, tegen 4,6% in 2009, van het volume van de belastingen na aftrek van subsidies op meerdere producten, volgens de HCP.
Het BBP-groei exclusief landbouw steeg met 4,5% in 2010, aldus de HCP, die meent dat de economische groei in Marokko mogelijk was door de bijdrage van 4,7 procentpunt van de uitvoer van goederen en diensten.
In totaal cumuleerde Marokko in 2010 ook nog een tekort van 33,2 miljard dirham op haar economische transacties met het buitenland.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!