8 juni 2011 - 20:04 - Economie
Merkamueble, leider van de Spaanse meubelindustrie, heeft de opening besloten van een franchise in Tangier in de loop van 2012. De meubelspecialist belooft er een showroom van 3000m². Een tweede opening is hetzelfde jaar gepland in Tetouan, waarna de groep het zuiden van Marokko zal investeren.
De prestaties van de meubelmarkt in Marokko, maar ook de economische crisis in Spanje, zijn de redenen die Merkamueble hebben aangemoedigd om in Marokko te investeren. In totaal zullen er een tiental winkels in het Koninkrijk worden geopend.
De groep die Marokko in het midden van haar internationale strategie plaats, zal er proberen haar verliezen in Spanje en Frankrijk te compenseren.
Merkamueble, gebaseerd in Sevilla, boekte een daling van 13% van zijn verkoop in 2009 en van 10% in 2010.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko