14 juni 2011 - 17:04 - Economie
Volgens het Marokkaanse centrum van conjunctuur (CMC) is Marokko is het land dat het laagst aantal directe buitenlandse investeringen in Noord-Afrika heeft aangetrokken sinds 2008.
De laatste nieuwsbrief van het CMC leert ons dat vergeleken met het gewicht van de Marokkaanse economie en het volk, het volume van directe buitenlandse investeringen relatief laag ligt. Het centrum rechtvaardigt deze trend door het feit dat directe buitenlandse investeringen in Marokko gericht zijn op welbepaalde sectoren.
Tussen 2000 en 2010 hebben Frankrijk en Spanje het meest in Marokko geïnvesteerd met 50% van de directe buitenlandse investeringen op die periode. Daarna komen de Verenigde Arabische Emiraten volgens het CMC dat zich baseerde op een vergelijkende analyse met Tunesië, Turkije, Jordanië, Egypte en Algerije.
De telecommunicatiesector heeft sinds 2008 het meeste buitenlandse investeringen aangetrokken met 63,65 miljard dirham. Daarna komen de industrie, vastgoed, toerisme en het bankwezen. Op deze vier sectoren is er een belangrijke daling genoteerd sinds 2008 als gevolg van de wereldwijde economische crisis.
Marokko te duur voor eigen diaspora
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko