Marokko treft maatregelen tegen nieuwe Ebola-epidemie
Marokko heeft maatregelen getroffen tegen het Ebola-virus als gevolg van een nieuwe uitbraak van de Ebola-epidemie in Congo.
23 juni 2015 - 20:30 - Marokko
Een man met Ebola-verschijnselen werd maandagmiddag in het Moulay Youssef ziekenhuis in Casablanca opgenomen.
Volgens bronnen van Le360 verkeerde de man in een kritieke toestand bij zijn aankomst in het ziekenhuis. De man had symptomen die overeenkomen met ziekteverschijnselen van Ebola zoals koorts en overgeven.
Het ministerie van Gezondheid verklaarde aan de informatiewebsite dat er "voor nu niets te vermelden valt" maar dat de afdeling over de zaak zal communiceren indien het inderdaad om het dodelijke Ebola gaat.
Lees meer
Marokko heeft maatregelen getroffen tegen het Ebola-virus als gevolg van een nieuwe uitbraak van de Ebola-epidemie in Congo.
Om te voorkomen dat Ebola naar Marokko komt, heeft het land ruim 800 gratis telefoons uitgedeeld aan reizigers afkomstig uit landen getroffen door de epidemie.
Hardnekkige geruchten over een geval van Ebola in het universitair ziekenhuis van Casablanca zijn vals. Dat laat het ministerie van Gezondheid in een verklaring weten.
Marokko heeft de landing geweigerd van een vliegtuig afkomstig uit Sierra Leone met aan boord een Noorse vrouw besmet met het Ebola-virus.
Een schip tussen Guinee Conakry en Europa werd naar de Marokkaanse haven van Mohammedia omgeleid vanwege een zieke passagier.