15 juni 2021 - 17:40 - Wereld
De rechtbank van Brugge heeft een 32-jarige Oostendenaar voor drugshandel veroordeeld. Hij kreeg twee jaar gevangenisstraf. Hij verkocht ook drugs aan moordverdachte Abdellatif B.
Abdellatif B., een 47-jarige Marokkaanse kapper uit De Panne, stak in de nacht van 2 op 3 september vorig jaar, de 31-jarige Alban Demora dood in zijn kapperszaak. Uit het onderzoek bleek dat het kapsalon ook werd gebruikt al dekmantel voor drugshandel. Abdellatif B. gaf toe dat hij regelmatig cocaïne aankocht in Oostende. Eén van zijn leveranciers was de 32-jarige Marokkaan F.G die volgens de procureur in het drugsmilieu gekend stond als de "rosse Marokkaan", schrijft Het Nieuwsblad.
Rechercheurs vonden op 11 december 105 gram cocaïne, 60 gram hasj, 5 gram marihuana en ruim 11.000 euro cash in het appartement van F.G. Daarnaast werden ook zeven mobiele telefoons in beslag genomen. F.G. verklaarde dat hij door de coronacrisis zijn baan in Brussel was verloren en dat hij hoopte aan de kust werk te vinden. Omdat dit niet lukte begon hij drugs te dealen in de buurt van de wijk Spuikom.
Zijn advocaat pleitte voor een straf met uitstel voor zijn cliënt. "Hij verkocht vooral om zijn eigen gebruik te financieren", zei meester Mathieu Langerock. "Een deel van de opbrengst stuurde hij op naar zijn zieke moeder in Marokko."
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"