12 februari 2019 - 16:20 - Wereld
In het Belgische Antwerpen heeft de politie vorige week een 61-jarige drugsbaron gearresteerd voor het dealen van cocaïne.
Abdelhakime D. zou met meerdere familieleden in zeker vier cafés in de stad cocaïne hebben verkocht. De 59-jarige broer en de 31-jarige neef van de zestiger werden medio december al gearresteerd. Abdelhakime was toen naar Marokko gevlucht. Hij keerde vervolgens terug naar Nederland waar hij werd gearresteerd en aan de Belgische politie uitgeleverd.
Onderzoek toonde aan dat de drugsfamilie meerdere handels, huizen, appartementen en gronden in Marokko, alsook handels in Nederland bezit, dit terwijl ze in België van werkloosheids- of invaliditeitsuitkeringen leven.
In Marokko zou de 48-jarige zus van de hoofdverdachte de eigendommen in Al Hoceima, Fez en Imzouren beheren. Het Belgische gerecht wist beslag te leggen op zeven eigendommen.
De Belgische politie deed sinds 2016 onderzoek naar de criminele organisatie. Medio december werden twaalf huiszoekingen verricht, drugs in beslag genomen en zes verdachten opgepakt. Ook leidde de operatie tot de sluiting van vier cafés.
Abdelhakime D. was in 2004 al veroordeeld voor cocaïnehandel en moet nog 2,2 miljoen euro aan verbeurd crimineel vermogen aan de Belgische staat terugbetalen.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen