6 februari 2019 - 11:20 - Wereld
Een Marokkaanse studente aan de universiteit van Rijsel in Frankrijk, is zondag in een asielzoekercentrum in het Belgische Steenokkerzeel vastgehouden alvorens naar Marokko te worden uitgezet.
Volgens de Belgische autoriteiten was haar visum sinds oktober vorig jaar niet meer geldig. De studente politieke wetenschappen had in haar bezit een voorlopig document voor een aanvraag van een verblijfsvergunning. Het document was echter geldig in Frankrijk en niet in België.
Dit voorlopig document is een bewijs van haar verblijfsvergunningsaanvraag waarmee ze zich vrij in Frankrijk mag verplaatsen. RTBF meldt dat de meeste studenten en ook de ambassade van Marokko in Brussel weten dat het document niet geldig is in België.
De 19-jarige studente werd maandagavond naar Marokko uitgezet. Ze mag met een rechtstreekse vlucht naar Frankrijk terugkeren.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip