Gemeenteraad Nador ontslagen
De administratieve rechtbank van Oujda heeft donderdag besloten op de gemeentevoorzitter van Nador en zijn twee adjuncten te ontslagen. Daarmee heeft Nador geen gemeenteraad meer.
- Marokko
Leden van de PAM en de MDS partijen hebben vorige week tijdens een gemeenteraad in Settat een verrassend voorstel gedaan. De gemeenteraadsleden willen dat een straat in de stad naar de voormalige sterke man van wijlen Koning Hassan II, Driss Basri, wordt benoemd.
Het voorstel zorgde voor weinig unanimiteit binnen de gemeenteraad, waardoor werd besloten om het tijdens de volgende vergadering te bespreken.
Volgens de dragers van het project heeft Basri, voormalige minister van Binnenlandse zaken, "veel gegeven" aan zijn geboortestad Settat. Beide partijen hadden in mei al hetzelfde voorstel gedaan, zonder succes.
Assabah bericht dat sommige gemeenteraadsleden vinden dat Driss Basri het eerbetoon verdient. Andere oordelen dat andere figuren uit de sport en kunstsector deze eer veel meer verdienen.
Driss Basri overleed op 27 augustus 2007 in Parijs op 69-jarige leeftijd. De voormalige ’eerste agent’ van Marokko was ruim 25 jaar de sterke man achter het bewind van Hassan II. Zijn naam wordt vooral geassocieerd met de jaren van lood.
Lees meer
De administratieve rechtbank van Oujda heeft donderdag besloten op de gemeentevoorzitter van Nador en zijn twee adjuncten te ontslagen. Daarmee heeft Nador geen gemeenteraad meer.
Een man die begin deze week in het Marokkaanse Settat werd gearresteerd voor een geweldsdelict, is overleden na zichzelf te hebben verminkt in een politiekantoor.
Mohammed VI is ziek. De Koning lijdt aan een dubbele longontsteking van virale afkomst en heeft enkele dagen rust voorgeschreven gekregen van zijn persoonlijke arts.
Khalid Basri, de zoon van de voormalige Marokkaanse minister van Binnenlandse zaken Driss Basri, is uit de Verenigde Staten gezet na drie maanden in de gevangenis te hebben...
Abdellah Kadiri, bekende Marokkaanse politicus en secretaris-generaal van de PND partij in Marokko, is in de nacht van maandag op dinsdag overleden.