Zoeken

Spaanse zender onderzoekt ’drama’ Marokkaanse homo’s

6 april 2015 - 19:15 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Spaanse televisiezender La Sexta heeft een reportage gemaakt over de moeilijke levensomstandigheden van homoseksuelen in Marokko. Naast de sociale druk worden homo’s geconfronteerd met discriminatie en zelfs geweld wanneer ze voor hun geaardheid uitkomen.

De jonge Hamza vertelde aan de zender hoe zijn moeder hem als kind hete peper in de mond stak en zijn vader en broer hem mishandelden om van hem "een echte man te maken". Aangifte doen bij de politie was voor de kleine Hamza geen optie omdat hij dan tot drie jaar gevangenisstraf riskeerde.

Hassan’s verhaal is nog aangrijpender. De jongen werd van prostitutie beschuldigd en drie maanden in de gevangenis opgesloten. Hij werd er door zijn medegevangenen verkracht en mishandeld. Na zijn vrijlating werd hij van de universiteit gestuurd.

La Sexta gebruikte ook documentaires van Marokkanen en beschouwt ze als een succes omdat ze dwingen tot een debat over homoseksualiteit. Deze mening wordt gedeeld door activist Samir Bargachi. "Het heeft geleid tot een interessant debat over de criminalisering van homoseksualiteit en de gevolgen daarvan voor deze mensen die uiteindelijk ook Marokkaan zijn."

Volgens Bargachi zwijgen de meeste Marokkaanse homo’s liever. Ook stelt hij dat het voor lesbische vrouwen in Marokko nog moeilijker is omdat zij, in tegenstelling tot mannen, minder gemakkelijk een baan vinden en onafhankelijk kunnen worden.

Lees meer

Vier maanden celstraf voor homo’s Hassantoren in Rabat

Twee mannen die van homoseksualiteit werden beschuldigd zijn eind deze week door de rechtbank van Rabat veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf.

Marokko krijgt kritiek na overlijden tweede Spaanse grotonderzoeker

Spaanse media hebben kritiek geuit op Marokko na het overlijden van een tweede grotonderzoek in een bergachtig gebied in Ouarzazate. Marokko wordt ervan beschuldigd te lang te...

Politie Tanger bevrijdt gegijzelde homo

De politie in Tanger heeft eerder deze week een jonge homoseksueel bevrijd uit de handen van drie gijzelnemers.

Ruim 50.000 mensen tekenen petitie voor vrijlating Marokkaanse homo’s

Een petitie voor de vrijlating van twee Marokkanen die elkaar bij de Hassantoren in Rabat kusten, heeft in twee dagen tijd ruim 50.000 handtekeningen opgeleverd.

Israël weigert politiek asiel aan Marokkaanse homo’s

Israël heeft de asielaanvraag van meerdere Marokkaanse homoseksuelen geweigerd omdat zij in hun land geen gevaar lopen. Dat schrijft Al Massae.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team