10 januari 2023 - 20:00 - Marokko
In de regio Al Haouz op de weg naar de Toubkal zijn drie Marokkaanse toeristen omgekomen na een val van tientallen meter.
Het drama deed zich voor op zaterdag 7 januari in de regio Al Haouz op de weg naar de Toubkal. Drie Marokkaanse toeristen - waaronder een jonge gids uit de regio - werden gedood toen ze probeerden af te dalen van een berghelling bij het dorp Tizi Oussem in de landelijke gemeente Ouirgane.
Lees ook: Britse vrouw komt om bij beklimmen Toubkal
De slachtoffers maakten deel uit van een groep van tien wandelaars die probeerden af te dalen van het Talat n’fri-massief (3938 m) naar de Lépinay-hut in Tazaghart, een tussenstop op de weg naar de Toubkal (4167m), meldt H24info.
Lees ook: Sami (4) is de jongste Marokkaanse bergbeklimmer
De plaatselijke autoriteiten en de Koninklijke Gendarmerie van Asni werden gealarmeerd en kwamen ter plaatse. De Civiele bescherming heeft de lichamen van de slachtoffers geborgen en naar het mortuarium van Marrakech gebracht. Er is een onderzoek ingesteld naar de oorzaken en omstandigheden van het ongeval.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs