10 juni 2023 - 21:00 - Marokko
Marokko is een populaire bestemming geworden voor digital nomads. Dat blijkt uit een recent gepubliceerde onderzoek waarin twee Marokkaanse steden in de top 10 staan.
Kaapstad, Marrakech en Nairobi zijn de Afrikaanse steden die het meest in trek zijn bij thuiswerkers, volgens een onderzoek van Resume.io. Voor het opstellen van deze ranglijst werd gekeken naar ruim 26.000 Instagram posts met de hashtag #digitalnomad, gefilterd om spam- of botaccounts uit te sluiten. De gegevens werden in april 2023 verzameld en tonen aan dat Kaapstad de ranglijst aanvoert met een record van 9428 hashtags.
Lees ook: Digitale levenskwaliteit: Marokko wint 13 plaatsen
Marrakech, tweede in de ranglijst, en Agadir, de hoofdstad van het zuiden, hebben zich respectievelijk onderscheiden met 4482 en 1546 hashtags. Nairobi staat op de derde plaats, gewaardeerd om zijn unieke combinatie van werk en natuur. Ook Egypte is goed vertegenwoordigd met vier steden - Luxor, Hurghada, Dahab en Cairo - die ook in de top 10 staan.
Andere Afrikaanse steden in de ranglijst zijn de Senegalese hoofdstad Dakar en Algiers, op de achtste en negende plaats. Ondanks het einde van de vele lockdowns blijft "de digitale nomaden cultuur zich in 2023 uitbreiden". De onzekere economische situatie lijkt thuiswerken niet te belemmeren, aldus de auteurs van het onderzoek.
Lees ook: Marokko bij beste landen voor expats
Meest aantrekkelijke Afrikaanse steden voor digital nomads:
• Kaapstad - Zuid-Afrika
• Marrakech - Marokko
• Nairobi - Kenia
• Luxor - Egypte
• Hurghada - Egypte
• Agadir - Marokko
• Dahab - Egypte
• Dakar - Senegal
• Algiers - Algerije
• Cairo - Egypte
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokkaanse elite-universiteit zet 16 leerlingen op straat na ruzie
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokkaanse elite-universiteit zet 16 leerlingen op straat na ruzie
Ezelraces in Marokko: viraal succes maar ook veel kritiek
Deze Marokkaanse badplaats is perfect voor einde zomer
Brits echtpaar adopteert Marokkaanse zwerfhond na 80 km achtervolging