Zoeken

Communicatieminister Marokko wil van Turkse soaps af

1 januari 2016 - 14:00 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

Minister Mustapha El Khalfi van Communicatie heeft opnieuw de oorlog verklaard aan in het Darija vertaalde soaps. De bewindsman wil vooral dat Turkse series van de Marokkaanse zenders verdwijnen.

El Khalfi oordeelt dat publieke zenders "moeten stoppen met de uitzending van buitenlandse series die in het Darija worden vertaald omdat het een schending is van de waarden en de officiële taal van het land, het Arabisch".

De bewindsman beschuldigt de zenders er tevens van hun lastenboek niet na te leven. "Publieke zenders die deze series blijven uitzenden respecteren de voorwaarden van hun lastenboek niet en het Darija dat wordt gebruikt in deze programma’s is schadelijk voor de cultuur, gemeenschap en het taalonderwijs aan jongeren", aldus El Khalfi.

Lees meer

Komiek Gad Elmaleh trots op zijn Marokkaanse paspoort (video)

Gad Elmaleh is trots op zijn Marokkaanse paspoort. Dat liet hij zelf in een filmpje weten na kritiek te hebben gekregen van zijn fans omdat hij bijna nooit in het Darija spreekt.

Marokko krijgt een Chinees cultureel centrum

In Marokko zal binnenkort een eerste Chinese cultuurcentrum worden geopend. Dat werd besloten tijdens een bezoek van de Chinese onderminister van Cultuur.

Saad Lamjarred heeft eerste filmrol te pakken

Marokkaanse zanger Saad Lamjarred heeft zijn eerste filmrol te pakken. Hij zal samen met de Egyptische acteur Mohamed Ramadan in een actiefilm spelen.

Turkse soaps betwist in Marokko

Turkse soaps zoals "Matensanich", "Noor" en "Harem Assoltane" worden door miljoenen Marokkanen gekeken. Maar sinds kort worden ze sterk betwist in Marokko en de Arabische wereld.

Israël gaat Darija onderwijzen in scholen

Vanaf volgend schooljaar zal het Marokkaanse Darija in Israëlische scholen worden onderwezen. Om de taal te onderwijzen zal echter het Hebreeuws alfabet worden gebruikt.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team