Zoeken

Cockpitraam A320 Amsterdam/Tanger vliegt open tijdens opstijgen

- Nederland

Geschreven door Laila A.

Afgelopen dinsdag heeft een Airbus A320 tussen Amsterdam en Tanger rechtsomkeer moeten maken nadat een raam van de cockpit was opengevlogen.

Het toestel van Air Arabia was op de startbaan en wilde net opstijgen toen volgens Aviation Herald het raam openvloog.

De piloot waarschuwde de controletoren. Het toestel verliet de startbaan en werd tot stilstand gebracht zodat de bemanning het raam kon sluiten. Vijftien minuten later mocht het toestel naar Tanger vetrekken.

Een van de piloten stelt dat het om « een ernstige veiligheidsfout van de bemanning » gaat. De bemanning moet alle ramen en deuren controleren voor het opstijgen. « De ramen hebben een dubbele vergrendeling en een veiligheidsslot. Ze kunnen onmogelijk openspringen tijdens de vlucht », aldus de piloot.

Lees meer

Toestel Marrakech-Londen maakt tussenlanding door dronken passagier

Door een dronken man heeft de piloot van een vlucht tussen Marrakech en Londen een tussenlanding moeten maken in het Franse Bordeaux.

Vliegtuig Royal Air Maroc ontsnapt aan ramp in Frankfurt (video)

Een Boeing van Royal Air Maroc is eind juli op het nippertje aan een ramp ontsnapt. Het toestel kreeg moeilijkheden bij het opstijgen in Frankfurt.

Toestel Royal Air Maroc cancelt vertrek door brandstoflek

Een toestel van Royal Air Maroc is woensdag op de luchthaven van Parijs ontruimd na de ontdekking van een brandstoflek.

Toestel Royal Air Maroc maakt rechtsomkeer door technisch probleem

Een toestel van vliegmaatschappij Royal Air Maroc tussen Parijs en Oujda heeft rechtsomkeer moeten maken vanwege een technisch probleem.

Motor toestel tussen Schiphol en Nador vliegt in brand

Een toestel van Air Arabia tussen Amsterdam en Nador heeft dinsdagavond rechtsomkeer moeten maken vanwege een probleem met de motor.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team