18 december 2018 - 18:40 - Wereld
De bekende Zwitserse chocoreep Toblerone is halal gecertifieerd. Daarmee zal de reep een markt van honderden miljoenen consumenten bereiken.
Amerikaanse fabrikant Mondelez, eigenaar van Toblerone, liet de chocoladefabriek in Bern in april 2018 al halal certifiëren na enkele aanpassingen. De informatie wordt nu echter pas bekend gemaakt.
Volgens een woordvoerder van de groep is het originele recept van Toblerone ongewijzigd gebleven. De aanpassingen hebben betrekking tot de productie en de ingrediënten. Bovendien wordt de fabriek regelmatig door imams bezocht om te controleren dat er geen contact is met varkensvlees of alcohol tijdens de productie.
"Het is meer dan een kwestie van varkensvlees, het is een levensfilosofie. Halal is niet alleen van toepassing op voedsel, maar ook op veel andere gebieden van het dagelijks leven", verklaarde Mounir Khouzami, vertegenwoordiger van moslims in Zwitserland, aan Blick.
De halal-label werd in het geheim verkregen door Mondelez die oproepen tot boycot vreest, zoals dat het geval was voor meerdere andere bedrijven die een halalisering van hun producten hebben bekendgemaakt.
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"