22 december 2018 - 14:20 - Wereld
De video van een man die zijn onvrede uit over de aanwezigheid van halal-producten in een Maxi-supermarkt in het Canadese Quebec zorgt al enkele dagen voor enige ophef op sociale media.
Richard Majean publiceerde een live op Facebook terwijl hij inkopen deed. Hij gaf een overzicht van de producten in zijn winkelkar, toonde varkenskoteletten en ham, en legde ze uit protest tussen halal-producten.
Terwijl de man dat deed verklaarde hij "Ze houden ervan om ons het leven te verpesten, waarom zou ik niet hetzelfde doen?". Hij sprak vervolgens een winkelbediende aan: "Halal dient voor het financieren van moskeeën mevrouw. Het wordt gedaan door de moslimbroeders die terroristische daden laten uitvoeren."
Op internet zorgde het filmpje voor veel kwade reacties. Richard Majean wordt van islamofobie en racisme beschuldigd.
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België