13 februari 2025 - 09:40 - Marokko
Na de aankoop van Chinese drones, waaronder de Wing Loong 2 die in de Sahara wordt ingezet, richt Marokko zich opnieuw tot China voor de uitbreiding van zijn dronevloot.
Marokko zet zijn beleid voort om zijn defensieve capaciteiten te versterken en zijn vloot van geavanceerde drones uit te breiden. Het land heeft een nieuwe overeenkomst getekend met China voor de aankoop van de TB-001K gevechtsdrone, ook wel bekend als de "Twin-Tailed Scorpion", melden Spaanse media. De prijs per drone bedraagt ongeveer 280.000 dollar. Deze aankoop is de jongste in een reeks overeenkomsten die Marokko de afgelopen jaren met China heeft gesloten om de technologische superioriteit van het Marokkaanse leger te vergroten door de aankoop van geavanceerde apparatuur en wapens.
Lees ook: Bayraktar Akinci: Marokko’s nieuwste wapen
De TB-001K, ontworpen door de Chinese Sichuan Tengden-groep, onderscheidt zich door zijn capaciteit om tot 1,5 ton aan munitie te vervoeren en door zijn uitzonderlijke actieradius van maximaal 8000 kilometer met een continue vluchtduur van 40 uur. Het toestel kan ook opereren op een maximale hoogte van 10.000 meter, wat hem een strategische rol geeft in verkennings- en aanvalsmissies.
Lees ook: Drones "Made in Morocco" op komst
De TB-001 is een tweemotorige verkennings- en aanvalsdrone met dubbele staart. Hij kan worden ingezet voor noodreddingsmissies, patrouilles en transport. De Chinese drone, die voornamelijk is gemaakt van composietmaterialen, kan een verscheidenheid aan lichte raketten dragen voor aanvallen op gronddoelen, zoals lichte voertuigen en personeel.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen