11 juli 2011 - 09:00 - Economie
De buitenlandse investeringen op de beurs van Casablanca bereikten 167,5 miljard dirham in 2010 tegen 145,1 miljard dirham in 2009. Een stijging van 15,38% dus.
Deze positieve ontwikkeling is volgens de Deontologische raad van effecten (CDVM), te danken aan de de evolutie van de buitenlandse waarden op de Marokkaanse markt van Maroc Telecom, Lafarge cementen et Cementen van Marokko. Deze ontwikkelingen hebben het deel van de investeringen van Marokkanen in het buitenland doen stijgen tot 28,9% in 2010, tegen 28,5% in 2009.
De CDVM meld ook in zijn rapport dat Europese beleggers 92% van deze buitenlandse investeringen bezitten en die van het Midden-Oosten 4,2%. Investeringen uit Noord-Amerika groeiden in dezelfde periode van 0,86%.
In totaal betreft 75% van de beleggingsportefeuille van Marokkanen in het buitenland op de Casablanca stock exchange vijf waarden, die allen belangrijke veranderingen kenden in 2010.
Zo steeg de waarde van Maroc Telecom met 10,7%, Lafarge Cement met 49,61%, Cementen van Marokko met 28,7% en de Marokkaanse Bank van Handel en Industrie (BMCI) van 11,35%. Enkel de marktwaarde van de Marokkaanse Bank van Buitenlandse Handel (BMCE) daalde van 1,51% tijdens deze periode.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst
Duitse Benteler bouwt nieuwe fabriek in Marokko
Marokko ontdekt massale fraude met geldtransfers
Economische groei Tanger-Tetouan-Al Hoceima verbergt kloof
Turkije en Marokko willen miljardenhandel eerlijker verdelen