24 januari 2021 - 18:40 - Wereld
In verschillende video’s, geluidsfragmenten en screenshots die op sociale media rondgaan, worden racistische bedreigingen geuit richting Marokkaanse migranten op de Canarische Eilanden.
In één van de video’s is een man in een wagen met een grote machete te zien die voorbij een Marokkaanse jongen rijdt en zegt: "Zeg tegen je vrienden dat ze van dit eiland af moeten."
De bedreigingen werden gedaan nadat twee rivaliserende Marokkaanse jongeren met elkaar in gevecht raakten op een parkeerplaats op de Spaanse eilanden. Volgens geruchten zou er een dode zijn gevallen. De lokale autoriteiten ontkennen dit.
In een ander Whatsapp-bericht worden serieuze plannen gemaakt om Marokkaanse migranten op de eilanden aan te vallen. In een geluidsfragment zegt een man: "Morgen gaan we ze opblazen. We zijn er klaar voor. Ze zullen in paniek raken. We zijn gewapend. Ze zullen allemaal sterven."
De nationale politie meldt dat ze de discriminerende beelden op sociale media hebben gezien en dat ze veiligheidsmaatregelen hebben genomen. In 2020 zijn meer dan 23.000 mensen op de Canarische Eilanden gearriveerd. De afgelopen weken zijn meerdere incidenten met migranten gefilmd en op sociale media gedeeld.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens