26 maart 2014 - 22:20 - Marokko
Een vliegtuigje met een camera dat boven de residentie van Koning Mohammed VI in Dar Bouazza nabij Casablanca werd opgemerkt, zorgde voor heel wat chaos. De veiligheidsdienst van de Koning vreesde voor een aanslag of een spionageoperatie.
Onmiddellijk werd de hele omgeving door de politie afgezet en doorzocht, meldt Al Massae. Een Franse en een Marokkaan die het kleine vliegtuigje van op afstand bedienden werden gearresteerd.
De twee mannen werden door de politie ondervraagd en vrijgelaten. Een politieonderzoek moet nu uitmaken of het gewoon toeval was, of dat de twee mannen met voorbedachte rade handelden.
Nadat de twee mannen werden gehoord, werd het toestel van bijna een meter lang in beslag genomen. De camerabeelden zullen worden onderzocht. In Marokko zijn de luchtzones boven eigendommen van de Koning gesloten.
Afgelopen november was een klein spionagevliegtuig in Kaap Spartel nabij Tanger neergestort. Volgens de media ging het om een spionagevliegtuig van een buurland.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs