26 maart 2014 - 22:20 - Marokko
Een vliegtuigje met een camera dat boven de residentie van Koning Mohammed VI in Dar Bouazza nabij Casablanca werd opgemerkt, zorgde voor heel wat chaos. De veiligheidsdienst van de Koning vreesde voor een aanslag of een spionageoperatie.
Onmiddellijk werd de hele omgeving door de politie afgezet en doorzocht, meldt Al Massae. Een Franse en een Marokkaan die het kleine vliegtuigje van op afstand bedienden werden gearresteerd.
De twee mannen werden door de politie ondervraagd en vrijgelaten. Een politieonderzoek moet nu uitmaken of het gewoon toeval was, of dat de twee mannen met voorbedachte rade handelden.
Nadat de twee mannen werden gehoord, werd het toestel van bijna een meter lang in beslag genomen. De camerabeelden zullen worden onderzocht. In Marokko zijn de luchtzones boven eigendommen van de Koning gesloten.
Afgelopen november was een klein spionagevliegtuig in Kaap Spartel nabij Tanger neergestort. Volgens de media ging het om een spionagevliegtuig van een buurland.
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie