26 februari 2024 - 20:00 - Marokko
Na een decennium wachten is het eindelijk zover: de bouw van de snelweg Guercif-Nador via Driouch is gestart. Dit is een belangrijke ontwikkeling voor de Rif, die al lang op een betere verbinding met de rest van Marokko wacht.
De start van de werkzaamheden werd bevestigd door de firma SBTX, die foto’s van de bouwwerf van de derde sectie (Driouch-Nador Ouest Méditerranée, 27 kilometer) publiceerde.
Lees ook: Snelwegen van Marokko: ophef om nieuw project
Het project van de autosnelweg Guercif-Nador werd al in 2014 gelanceerd, maar de uitvoering kende veel vertragingen door diverse hindernissen. In 2022 trok de regering uiteindelijk de nodige middelen uit voor de realisatie van de derde sectie, waardoor de start van de bouw mogelijk werd.
De autosnelweg Guercif-Nador zal 104 kilometer lang zijn en is verdeeld in drie secties:
• Guercif-Saka (36,5 kilometer)
• Saka-Driouch (40,5 kilometer)
• Driouch-Nador Ouest Méditerranée (27 kilometer)
Lees ook: Marokko: aanleg nieuwe snelweg van start
Na de voltooiing van de autosnelweg zal de reistijd tussen Guercif en Nador verkort worden tot 1u30, tegenover 3 uur nu. Dit zal de verkeersstroom bevorderen en de veiligheid op deze drukke weg verbeteren.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko