6 juli 2016 - 21:10 - Marokko
In de regio van Asmir, in Mdiq-Fnideq, heeft zaterdagnamiddag een grote bosbrand gewoed. Ruim twee hectare bos werd vernield.
Door de harde wind en hoge temperaturen sloegen de vlammen snel over. Volgens de plaatselijke autoriteiten werd de brand ondanks de weersomstandigheden in enkele uren gedoofd.
De brandweer werd geholpen door vrijwilligers, het leger, ambtenaren van de dienst Water en Bossen, de plaatselijke autoriteiten en de civiele bescherming. Politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand.
Lees meer
In het noord-Marokkaanse Chefchaouen heeft een grote brand ruim zeven hectare bos vernield. De brand werd dinsdagavond geblust.
Een grote brand heeft vorige week ruim 65 hectare bos verwoest in de gemeente Kalaat Bougorra in de provincie Ouezzane.
In het noord Marokkaanse Mdiq is zondag een grote bosbrand uitgebroken. De brand ontstond nabij Douar El Mekki bij Jbel Zemzem. De vlammen verwoestten tientallen hectare bos.
Sinds maandagnamiddag woedt een grote brand nabij de haven Tanger Med. De vlammen verwoestten reeds 120 hectare bos.
Eerder deze week heeft een brand ruim 12 hectare bos in de regio van Al Hoceima verwoest.
Een deel van de bekende meubelmarkt "Casabarata" in Tanger is zondag in vlammen opgegaan.
In de regio Oued Lil nabij Tetouan heeft een grote bosbrand ruim 290 hectare verwoest. De brandweer kreeg de bosbrand pas zondag onder controle.
In het Marokkaanse Azilal heeft een grote bosbrand in de nacht van zaterdag op zondag ruim 10 hectare bos vernield.
Een bus met Marokkaanse passagiers afkomstig uit Italië is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Turbie nabij het Franse Nice in brand gevlogen.
In het noord-Marokkaanse Chefchaouen heeft een grote natuurbrand ruim 95 hectare bos vernield. De brand woedde volgens persagentschap MAP van maandag tot woensdag.