500 nieuwe bewakingscamera’s in Casablanca
Op de drukste plekken van Casablanca zullen in de komende maanden 500 nieuwe bewakingscamera’s worden geïnstalleerd.
6 mei 2015 - 22:02 - Marokko
Om de toename van vandalisme en agressies op Marokkaanse snelwegen te bestrijden, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken de installatie van bewakingscamera’s en veiligheidshekken aangekondigd.
Minister Mohamed Hassad van Binnenlandse zaken vertelde tijdens een parlementssessie dat sinds het begin van het jaar melding was gedaan van zeventien aanvallen op snelwegen. Dertien mensen werden gearresteerd en berecht.
Behalve de bewakingscamera’s en veiligheidshekken zullen ook extra patrouilles van de Koninklijke Gendarmerie worden ingezet op snelwegen waar meer gevaar bestaat op agressies.
Het ministerie meldt dat de snelweg tussen Rabat, Casablanca en de Mohammed V luchthaven, prioriteit heeft. Ook zullen er beschermnetten op alle bruggen worden geïnstalleerd om te vermijden dat stenen naar auto’s worden gegooid.
Lees meer
Op de drukste plekken van Casablanca zullen in de komende maanden 500 nieuwe bewakingscamera’s worden geïnstalleerd.
Snelwegbedrijf ADM heeft besloten om langs Marokkaanse snelwegen laadpalen te installeren voor elektrische auto’s.
Marokko gaat vier nieuwe snelwegen aanleggen. Het project en het tracé werden enkele dagen geleden tijdens een meeting met minister Aziz Rebbah van Transport goedgekeurd.
In een poging om een einde te maken aan de aanvallen op Marokkaanse snelwegen heeft snelwegbeheerder ADM de installatie aangekondigd van bewakingscamera’s en hekken.
Marokko heeft in de afgelopen maanden een vijftigtal bewakingscamera’s laten installeren op de snelweg Rabat-Casablanca-Berrechid. Andere snelwegen worden in de komende maanden...