10 juni 2011 - 09:24 - Wereld
Een Marokkaanse zestiger werd veroordeeld door de strafrechter van Doornik in België, tot twee jaar en vier maanden gevangenis waarvan twee jaar met uitstel, voor een uit de hand gelopen besnijdenis op een kind van drie.
De man voor wie het de eerste mislukte besnijdenis is in 30 jaar carrière, werd vervolgd voor slagen en verwondingen en illegaal uitoefenen van de geneeskunde, accusatie waarvan hij werd vrijgesproken.
De ouders van het kind worden vervolgd voor dezelfde feiten maar de straf werd uitgesteld voor een periode van twee jaar.
Op 22 juni 2008 had de hoofdverdachte het kind besneden maar de wond infecteerde een paar uur later. Het kind werd naar het ziekenhuis van Kortrijk gebracht, die de justitie informeerde.
Volgens het parket van Doornik is het niet de besnijdenis zelf die is veroordeeld maar de "de manier waarop deze werd gedaan en de niet-naleving van hygiëne- en veiligheidsregels".
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit