10 juni 2019 - 21:29 - Wereld
Een Leuvense studente is zondag getuige en slachtoffer geweest van een racistisch incident in een bus in Leuven.
Félicia Mukendi hoorden hoe een man herhaaldelijk kritiek uitte op een zwarte vrouw en haar twee kinderen. Ze besloot in te grijpen en het voorval te filmen.
"Ik stap rustig op de bus in Leuven om naar mijn kot te gaan, ik ga zitten achter een zwarte vrouw met twee kinderen. Naast ons zoals jullie kunnen zien de man in kwestie en de vrouw recht tegenover hem."
De man keek eerst vies naar de kinderen en begon vervolgens het gezin te beledigen. "Ja al die vreemdelingen daar, allemaal moordenaars, criminelen… Daar in Brussel… Ze zouden ze beter allemaal opkuisen", verklaarde hij onder meer.
Na een tiental minuten besloot Félicia in te grijpen. Ze greep naar haar telefoon en vroeg aan de man om te kalmeren en beleefder te zijn. De jonge vrouw beet flink van zich af zoals te horen is in onderstaande video.
"Ik post dit niet om aandacht, maar uit woede. Woede voor dit systeem waar racisme steeds ongestraft kan.", schreef de jonge vrouw.
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België