26 december 2020 - 19:00 - Wereld
De Belgische veiligheidsdiensten moeten steeds meer gevaarlijke rechts-extremisten opvolgen in België. Dat zei minister van Justitie Vincent Van Quickenborne.
De inlichtingen- en veiligheidsdiensten moeten steeds meer gevaarlijk geachte rechts-extremisten in de gaten houden, vertelde de minister aan De Tijd. Van de in totaal 67 namen op de lijst met potentieel gewelddadige extremisten die het antiterreurorgaan OCAD bijhoudt, komen er 19 uit de rechts-extremistische hoek. Een andere categorie die het OCAD bijhoudt betreft haatpropagandisten, daar staan 81 namen op, waarvan er 29 extreemrechts gerelateerd zijn.
De minister verzekert dat ze allemaal worden gecontroleerd door de inlichtingen- en veiligheidsdiensten. "Dat het rechts-extremisme ook in ons land in de lift zit, is duidelijk. Deze trend is al enkele jaren aan de gang. De periode 2015-2016 met de aanslagen van Daesh en de zogenoemde vluchtelingencrisis lijken aan de basis te liggen," legde hij uit.
De circulatie van vuurwapens in deze omgevingen is een zorg voor Staatsveiligheid. Tot nu toe heeft het OCAD "geen concrete aanwijzingen voor een dreigend gevaar van extreemrechts", voegde minister Quickenborne eraan toe.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen