19 september 2017 - 11:50 - Marokkanen in het buitenland
De Belgische minister van Financiën Johan Van Overtveldt wil alles weten over mensen die een woning hebben in Marokko. De bewindsman wil met Marokko een akkoord sluiten over de uitwisseling van gegevens van Marokkanen in België.
Van Overtveldt oordeelt dat mensen die een huis in Marokko hebben geen recht hebben op een sociale woning in België. Door de dubbelbelastingverdrag met Marokko hebben de Belgische autoriteiten daar al zicht op maar de gegevens mogen enkel voor fiscale doeleinden gebruikt worden. Huisvestingsmaatschappijen mogen de gegevens niet gebruiken.
« Nochtans is ook hier een goede uitwisseling van informatie belangrijk om domiciliefraude tegen te gaan », zegt Van Overtveldt. In de komende dagen wordt daarom een verdragswijzigingsvoorstel naar Rabat gestuurd.
Een onderzoek van de Koning Boudewijnstichting toonde enkele jaren geleden aan dat 60 procent Marokkanen in België een eigendom in Marokko hebben.
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Marokko zet zich schrap voor extreem weer
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
Marokko’s kostbaarste exportproduct: zijn eigen talent
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
Frustratie bij diaspora-investeerders: "Marokko verstikt onze projecten"
Vakantie in Marokko wordt nachtmerrie aan de grens
Passagiers veerboot naar Marokko woest op Balearia
Marokkaanse luchthavens omgetoverd tot welkomstparadijs
Investeren in Marokko? Diaspora botst op muur van regels
Investeringscampagne moet diaspora naar Noord-Marokko lokken
Onbekende subsidie helpt Marokkanen uit diaspora bij starten bedrijf in Marokko