Zoeken

België vraagt opnieuw hulp aan Marokko in strijd tegen terrorisme

- België

Geschreven door Laila A.

België heeft Marokko opnieuw om hulp gevraag in de strijd tegen het terrorisme. De samenwerking tussen de twee landen was sinds de aanslagen van Parijs op 13 november al flink toegenomen.

Volgens bronnen van Al Massae hebben de Belgische autoriteiten aan Marokko informatie gevraagd over alle Marokkaanse onderdanen die van samenwerking met de terreurorganisatie Daesh worden verdacht. De krant meldt dat Marokkaanse veiligheidsverantwoordelijken hierover werden gecontacteerd.

Met deze gegevens wenst België toekomstige aanslagen te vermijden. Op 22 maart werd het Europees land namelijk hard getroffen door terreuraanslagen waarbij 32 mensen omkwamen. Bij de aanslagen op de luchthaven van Zaventem en bij het metrostation Maalbeek in Brussel raakten ook bijna 300 mensen gewond.

Na de aanslagen van Parijs in november vorig jaar had Koning Filip van België al telefonisch aan Koning Mohammed VI hulp gevraagd om Salah Abdeslam en zijn medeplichtigen terug te vinden.

Lees meer

Verenigde Staten straffen Salah Abdeslam

De Verenigde Staten hebben besloten om Salah Abdeslam te straffen. De Belgische Marokkaan wordt door het State Department als een "internationale terrorist" beschouwd.

Aanslagen Brussel: Marokko waarschuwde België

Marokko zou enkele dagen voor de aanslagen in Brussel de Belgische autoriteiten hebben gewaarschuwd over een aankomende terroristische aanval.

Salah Abdeslam aan Frankrijk uitgeleverd

Salah Abdeslam, hoofdverdachte van de aanslagen van Parijs op 13 november vorig jaar, is woensdag door België aan Frankrijk uitgeleverd.

Marokko en België versterken samenwerking terreurbestrijding

Marokko en België hebben vrijdag een overeenkomst ondertekend om de samenwerking in de strijd tegen het terrorisme te versterken.

Aanslagen Parijs en Brussel: Mohamed Abrini gearresteerd

Mohamed Abrini werd gearresteerd. De Belgische Marokkaan werd vrijdag in Anderlecht aangehouden volgens de VRT.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team