23 april 2016 - 14:00 - Wereld
Marokko en België hebben vrijdag een overeenkomst ondertekend om de samenwerking in de strijd tegen het terrorisme te versterken.
Volgens het akkoord zullen vingerafdrukken die door België worden genomen met de vingerafdrukken in de Marokkaanse databank worden vergeleken.
Marokko en België onderhandelen al ruim 10 jaar over de uitwisseling van gegevens over criminelen. Jan Jambon, Vicepremier en minister van Veiligheid en Binnenlandse Zaken, verheugde zich op de nieuwe samenwerking.
« Zowel op het vlak van asiel en migratie als inzake veiligheidsbeleid en terrorismebestrijding zitten we dankzij deze overeenkomst, die terecht lange onderhandelingen heeft gevergd, lichtjaren verder in onze samenwerking met Marokko, één van onze belangrijkste partnerlanden in de strijd tegen terrorisme. »
De overeenkomst werd ondertekend ter gelegenheid van een bezoek van veiligheidsbaas Abdellatif Hammouchi en minister Mohamed Hassad van Binnenlandse zaken aan België.
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?