30 oktober 2019 - 18:20 - Wereld
Een brandweerman in opleiding van Noord-Afrikaanse afkomst heeft bij de politie in Brussel aangifte gedaan van racisme.
Het slachtoffer besloot volgens RTBF aangifte te doen na racistische beledigingen en een tekening van een hakenkruis en een penis op zijn helm en materiaal te hebben gevonden.
Brandweerwoordvoerder Walter Derieuw stelt dat de feiten werden veroordeeld en dat een onderzoek werd gestart. Op de spullen van de brandweerman stonden ook onder meer "zuiger, aap, Arabier" en "keer terug naar Molenbeek" geschreven.
In de nacht van maandag op dinsdag werd ook het kluisje van het slachtoffer opengebroken en lieten de daders er ham en bier achter.
Naast het slachtoffer diende ook de Dienst voor Brandbestrijding en Dringende Medische Hulp van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest een klacht in bij de politie. De dader zal volgens Derieuw zodra hij wordt geïdentificeerd worden ontslagen.
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia