Ramadan 2018 begint op donderdag 17 mei in België
In België begint de Ramadan dit jaar op donderdag 17 mei. Dat bevestigt de Moslimexecutieve van België vanavond.
25 mei 2017 - 23:28 - België
In België begint de Ramadan dit jaar net zoals in een groot deel van Europa en de meeste islamitische landen op zaterdag 27 mei. Dat bevestigt de Moslimexecutieve van België vanavond.
De organisatie laat weten dat de begindatum van de Ramadan 2017 donderdagavond door de Raad van Theologen werd vastgesteld. De datum werd eerder vanavond ook door de religieuze autoriteiten in Saoedi-Arabië bevestigd.
Ramadan duurt 29 à 30 dagen en is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens Ramadan is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart. Eid Al Fitr of het Suikerfeest wordt naar verwachting op 27 juni gevierd.
Ramadan Mabrouk!
Lees meer
In België begint de Ramadan dit jaar op donderdag 17 mei. Dat bevestigt de Moslimexecutieve van België vanavond.
Het Executief van de Moslims van België zal vanavond de begindatum van de maand Ramadan bekend maken.
De maand Ramadan begint op zaterdag 27 mei 2017 in Marokko. Dat meldt het ministerie van Islamitische zaken vanavond.
De maand Ramadan begint dit jaar op vrijdag 24 april in België. Dat bevestigt het Moslimexecutieve van België vanavond.
De maand Ramadan begint dit jaar op maandag 6 mei in België. Dat bevestigt het Moslimexecutieve van België vanavond.