11 maart 2022 - 16:20 - Economie
Na het onlangs verworven Barceló Fez Medina, is de Barceló hotel groep van plan om in juni ook het Barceló Tanger te openen. De keten heeft in totaal 70 miljoen euro geïnvesteerd in de aankoop, renovatie en herpositionering van etablissementen in Marokko.
De keten is sinds 2006 in Marokko aanwezig en heeft een viersterrenhotel met 84 kamers in Casablanca. Onlangs heeft de groep het Barceló Fez Medina gekocht, een viersterrenhotel met 134 kamers, dat al sinds 2011 door de keten wordt beheerd.
Barceló heropende vorig jaar ook het Allegro Agadir, na een renovatie die 6 miljoen euro kostte, en is van plan om het vijfsterrenhotel met 200 kamers, Barceló Tanger, in juni te openen na een volledige renovatie die meer dan 20 miljoen euro zal kosten.
In januari 2019 investeerde de hotelketen meer dan 35 miljoen euro in de overname van Barceló Palmeraie, een vijfsterrenhotel met 252 kamers in het noorden van Marrakech. De groep heeft ook twee percelen verworven, waaronder één van 85.600 vierkante meter bestemd voor een hotel met 120 nieuwe kamers. Op het andere perceel van 36.700 vierkante meter, wil de groep een nieuw hotel bouwen met 160 kamers.
In november 2018 opende de hotelgroep ook het Barceló Anfa Casablanca, een vijfsterrenhotel met 206 kamers, gelegen aan de belangrijkste commerciële en financiële laan in Casablanca. In totaal beheert de keten zes etablissementen en 1200 kamers in Casablanca, Marrakech, Tanger, Fez en Agadir.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?