22 augustus 2023 - 17:00 - Economie
Aya Gold & Silver gaat de exploitatie van diamantmijnen starten in Marokko. Het Canadese bedrijf exploiteert al koper- en zilvermijnen in het koninkrijk.
Naast de Zgounder zilvermijn en de Tirzzit koper- en zilvermijn, gaat Aya Gold & Silver de diamantmijnen van Boumadine exploiteren, aldus een verklaring van het Canadese bedrijf. Aya plant ook om nieuwe gebieden in het noordwesten te verkennen in de eerste drie maanden van 2024.
Lees ook: Aya Gold & Silver koopt kopermijn in Marokko
In lijn met haar uitbreidingsplan zal het bedrijf zes boorplatforms in bedrijf nemen in Boumadine. Benoit La Salle, CEO van Aya Gold & Silver, is zeer tevreden over de overeenkomst met de Marokkaanse autoriteiten en "de resultaten van de exploratiewerkzaamheden in Boumadine in de afgelopen 12 maanden". Aya is erin geslaagd haar "exploratie boorprogramma voor dit project in 2023 te verdubbelen, tot 76.000 meter", verklaarde La Salle, waarbij hij aangaf dat de afzetting momenteel vier kilometer bedraagt.
Lees ook: Aya Gold & Silver verhoogt capaciteit Marokkaanse mijn
Daarnaast zal er nog 7300 meter extra geboord worden in de Zgounder zilvermijn. "We zijn ook tevreden met ons initiële werk in Zgounder, waar we ons blijven richten op het vinden van extra bronnen, inclusief de mogelijkheid van satellietafzettingen op korte termijn", aldus La Salle.
Onvrede in Nador: Tamazight afwezig op nieuwe verkeersborden
Casablanca kleurt Airbus na 1 dollar deal
KSS-III en K2: Marokko’s nieuwe militaire aspiraties
Gouverneur Nador annuleert aanbesteding na klachten
Casablanca veegt sloppenwijken van de kaart
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?
Risicovolle bankoperatie verijdeld in Marokko