11 juli 2025 - 13:50 - Sport
Marokko handhaaft zijn 12e plaats op de nieuwste FIFA-wereldranglijst, die afgelopen donderdag is gepubliceerd. De Atlas Leeuwen, onder leiding van bondscoach Walid Regragui, blijven daarmee nummer 1 in Afrika.
De meest recente FIFA-ranking, die op donderdag 10 juli werd bijgewerkt, bevestigt de positie van Marokko. Het team heeft zelfs een lichte puntenwinst geboekt, met een totaal van 1698,72 punten. Binnen de top vijf van de Confederatie van Afrikaans Voetbal (CAF) zijn de posities ongewijzigd gebleven: Senegal volgt op de 18e plek (een stijging van één plaats), Egypte op de 34e (een daling van twee plaatsen), Algerije op de 36e, en Nigeria op de 44e (een daling van één plaats).
Lees ook: Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
De stabiele notering van Marokko volgt op twee recente vriendschappelijke wedstrijden in juni. Op 6 juni boekten de Atlas Leeuwen een 2-0 overwinning op Tunesië, gevolgd door een 1-0 zege tegen Benin op 9 juni. Deze resultaten hebben bijgedragen aan het behoud van hun sterke positie.
Lees ook: Fouzi Lekjaa zet Walid Regragui onder druk
Wereldwijd zijn er wel enkele verschuivingen in de top 10. Kroatië stijgt naar de 10e plaats (+1) ten koste van Italië (11e, -2). Portugal (6e, +1) en Nederland (7e, -1) hebben van positie gewisseld, terwijl België (8e) nu Duitsland (9e, +1) kort op de hielen zit. De top drie blijft echter onveranderd, met Argentinië op nummer 1, gevolgd door Spanje (2e) en Frankrijk (3e). Engeland (4e) en Brazilië (5e) maken de top vijf compleet. De volgende FIFA-ranglijst wordt verwacht op 18 september 2025.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?